Isztimér SK- Sárkeresztes 4-2 (4-1)

Kincsesbánya: 70 néző

Jv.: Fésű Gólszerző: Rózsa István (3), Bregócs József

Isztimér: Nagy – Polczer K.; Szele; Tóth; Polczer T. – Lőrincz-Cseke (Piller F.); Piller G.; Szabó M. (Bregócs B.); Rohrbach – Bregócs J. (Véninger R.); Rózsa I.

Meglepetésre a sok szurkoló által támogatott vendégek léptek fel támadólag, és néhány veszélyes támadást vezetve keltettek riadalmat a hazaiakban.

A kezdeti megilletődöttséget levetkőzve hamar átvettük a játék irányítását, és már a 6.percben megszereztük a vezetést. Szabó M. szögletére Rózsa robbant be és szerezte meg saját és csapata első gólját.(1-0) Régóta várt Rózsa gól volt.

A 15. percben ártalmatlannak tűnő vendégtámadás végén szereztek gólt a keresztesiek. Védelmünk bizony nem állt feladata magaslatán.(1-1) A 18.percben korszerű, és ezen a szinten ritkán látható szép baloldali támadás végén Polczer T. hozta kihagyhatatlan helyzetbe Bregócs J.-t , aki korát meghazudtoló higgadtsággal használta ki lehetőségét. (2-1) A 25. percben mi szereztünk szerencsés találatot , amikor ártalmatlan hazai támadás végén Rózsa 16 m.-ről lőtt a kapuba.(3-1) A 30. percben Rózsa megszerezte a csapat 4. gólját , amikor a Bregócs J.-ről felpattant labdát sodorta a hálóba. (4-1) Az első félidő krónikájához tartozik még az is, hogy a 44.percben Rózsát a 16-oson belül felrúgták. Mindenki 11-est látott, csak a játékvezető nem. Ő döntött…

A II. félidőben további gólokat vártunk, ehelyett azonban rendkívül gyenge, kapkodó hazai futballt láttunk. A vendégek az I. félidőnél összeszedettebben, lelkesebben, szervezettebben játszottak, és jutottak el a hazai kapuig. Ennek a 40. percben meg is lett az eredménye, hisz egy ártalmatlan helyzetből a 2. góljukat is megszerezték.(4-2) A hazai csapatnak ekkor már csak momentumai voltak.

Kár a gyenge második félidőért, hisz lehetőségünk lett volna a gólarány javítására is. A győzelemnek és az első félidei játéknak örülhetünk, a második félidőből pedig tanuljunk. Már sokszor bíráltuk a játékvezetőket, de a mai mérkőzésen - egy hibájától eltekintve- a tevékenységére panaszunk nem lehetett.