Obuch Z.: Hogyan értékelnéd a felkészülést?
Szabó M.: 95%-ban tutduk teljesíteni az általam elképzelteket, pozitívum volt, hogy sokan vettek részt a felkészülésben.
OZ: Kitől vársz a csapatban kiugró teljesítményt?
SZM: Bregócs Balázstól és Flórián Tamástól várom, hogy kiemelkedőt alkossanak.
OZ: Mivel lennél elégedett az őszi szezon végén?
SZM: Szeretnénk az ősz végén dobogóközeli helyen fordulni a bajnokságban.
OZ: Mi lesz jellemző az isztiméri csapatra az idén?
SZM: Megalkuvást nem tűrő, támadószellemű harcmodor. Így foglalhatnám össze egy mondatban azt, hogy mi várható, illetve Én mit várok a csapattól.
OZ: Végezetül: mit vársz a mai mérkőzéstől?
SZM: Győzelmet várok a csapattól. Meg kell jegyeznem, hogy mindkét csapat szervezett futballt játszik, bár a vendégeknél több a rutinos futballista.

Győzelem vezéráldozatokkal!

Megye III közép csoport 1. forduló:

Isztimér SK - Fehérvárcsurgó 1 - 0 (1-0)

Jv.: Hajcsár Gól: Rózsa István

Isztimér: Nagy (6) - Polczer K. (6); Szele (6); Polczer T. (6) - Laczkó (6); Tóth (6) (Flórián 6, 46.p.); Bregócs B. (7); Lőrincz-Cseke (6) (Bregócs J. 6, 62.p.) - Háden (6) (Piller F. -, 87.p.); Piller G. (6) (Vilics 7, 32.p.); Rózsa (7)

A várakozásnak megfelelően agresszív letámadással kezdte a mérkőzést a hazai csapat. A 8. percben Polczer T. szabadrúgása okozott veszélyt a vendég kapu előtt. Egy perccel később Piller G. a 16. jobb alsó sarkáról elvégzett pontos szabadrúgását Rózsa bólintotta a hálóba, 1-0. Látszott, hogy ez egy begyakorolt figura volt, mely meghozta a várt eredményt. A 16 percben újabb veszélyes hazai szabadrúgás, ezúttal a kapus hárítani tudott. 5 perccel később egy eladott labda után Nagy hárította bravúrral a vendégek próbálkozását. A 33. percben az addig jól játszó Piller G.-t a vendégek letaglózták, sajnos cserére kényszerültünk. A félidő hátralévő részében mezőnyjáték folyt. A mérkőzést az isztiméri csapat uralta. A szünetben az alattomos vendgéfutballnak köszönhetően újabb cserére kényszerültünk. Az első 10 percben Flórián távoli lövései jelentettek veszélyt a vendégek kapujára. Majd a 15 és a 30 perc között a vendégek támadgattak, de a beíveléseket Nagy magabiztosan hárította, egy esetben pedig Bregócs J. szerelt az utolsó pillanatban. A 30 percben egy hazai szabadrúgás száll el a fejek előtt. 32 percben Bregócs B. a 33. percben pedig Flórián távoli lövését védi a vendégek kapusa. A 36 percben Rózsa nagy helyzeténél szögletre mentenek a vendégek. Az utolsó 10 percben magabiztosan tartjuk az előnyünket, a vendgéek nem találják az utat a hazai kapuhoz. Gyözelemmel mutatkozott be a csapat és az új edző.

Reméljük a játék lesz még ennél jobb is.

A mérkőzés után derült ki, hogy Piller G. zúzódás miatt 3-4 hét pihenőre kényszerül, viszont Tóth keresztszalag-szakadást szenvedett, így mintegy 6 hetet kénytelen kihagyni.

Jók: Bregócs B.; Vilics; Rózsa; Flórián