Beloiannisz FC – Isztimér SK 0 – 1 (0-1)

Gól: Bregócs Balázs
Jv.: Hajcsár
s.l.: Bregócs B.; Szele; Piller G.; Flórián

Isztimér: Nagy – Polczer K.; Szele; Fekete (Bregócs J.) – Lőrincz (Háden); Piller G.; Bregócs B.; Polczer T. – Flórián (Laczkó) – Bozsoki; Rózsa (Kádár)

Hosszú utazás után, mintegy 20 szurkolóval a fedélzeten megérkeztünk a meccs helyszínére, szakadó esőben, nem túl sok hazai néző várta a játékosokat. Az első percektől kezdve a hazai játékosok és nézők igen vehemensen próbálták az akaratukat a mi játékosainkra és a játékvezetőre ráerőltetni. Játékosainknak a körülmények és a jó játékerőt képviselő hazaiak miatt nem sikerült megvalósítani az eddig már megszokott agresszív letámadásos látványos támadójátékot. Még az első félidő közepén egy szögletet követő kavarodás után mintegy 12 méterről Bregócs Balázs nagy erővel lőtte a labdát a kapu közepébe, 0-1. A hazaiak innentől kezdve még inkább mindent megpróbáltak azért, hogy valamilyen módon tizenegyest vagy vendégkiállítást csikarjanak ki a játékvezetőtől. De játékosaink tartva magukat az edzői intelmekhez, nem voltak partnerek ebben, és nem vették fel a hazaiak stílusát. Ebben az időszakban nem a játék szépsége dominált, sokkal inkább a küzdelem. A középpályán a párharcok nagy részét a vendég játékosok nyerték, bár a játékvezető igyekezett a szabálytalanságokat talán túlzottan is szigorúan lefújni. Még az első félidő végén egy kontra végén a kiugró csatár lövését Nagy hárította bravúrosan. A szünetben a vendégszurkolók véleménye az volt, hogy kellene még egy nyugtató gól a második félidő elején. Csapatunk ebben a félidőben megpróbált mindent azért, hogy gólt, gólokat rúgjon a hazai együttes kapujába, de sajnos a jobbnál jobb lehetőségek is kimaradtak Rózsa, Piller G. majd a csereként beálló Bregócs J. is kicsivel célt tévesztett. De továbbra is volt tartás a CSAPATban, hősiesen védekeztünk, de néha egy-egy veszélyesnek tűnő ellenakcióra is volt energiája játékosainknak. A hazaiak mindent egy lapra feltéve támadtak és tördelték a játékunkat. Több veszélyes helyzetet doltak ki, de vagy Nagy védett bravúrral, vagy a kapufa segített ki minket, illetve a hazai támadók nem voltak szerencsére elég pontosak. Csapatunk védelmére és középpályájára nagy nyomás nehezedett, de szerencsére játékosaink kibírták ezt, és végig higgadtak maradtak, melynek meg lett az eredménye.

Ez a mérkőzés nem a futball szépségéről szólt, hanem arról, hogy a isztiméri játékosok hogyan tudják elviselni a rájuk nehezedő nyomást egy rangadón, és amint a az eredmény és a mérkőzés mutatja ez sikerült, ehhez nagyon kellett az is, hogy a vendégszurkolók bíztatása végig hallható legyen a pálya mellől. Ezen a mérkőzésen igazán egymásra talált CSAPAT és SZURKOLÓ!!! A meccs végén percekig zúgott a szép volt fiúk és a vastaps!!! Majd játékos és edző végül kijöttek a nézőkhöz megköszönni a hangos bíztatást! Ezek után a busz nagyon jó hangulatban indult haza, tele boldog emberekkel!

És tényleg: Szép volt Fiúk!!!

Jók: Nagy; Szele; Bregócs B.