Magyar Kupa selejtező 1. forduló: Isztimér SK – Pusztavám
(megyei I. o.) 2 – 4 (2-1)

Gól: Polczer Tamás (11-ből); Vörös Gábor

Isztimér: Nagy – Bregócs B.; Szele; Polczer T. – Bregócs J.(Laczkó 80.p.); Jasinka (Tóth 87.p.); Piller; Rohrbach (Sarudi 68.p.) – Vörös (Fekete 84.p.); Flórián (Szalai 68.p.);

Bozsoki Kiváló futball időben, nagyon sok néző előtt léphettünk pályára a nagymúltú megyei I. osztályú csapat ellen. Az első percben Rohrbach rossz átadásával iramodott meg a vendégek csatára, de nagy helyzetben gyenge lövéssel fejezte be az akciót. A 7. percben egy beívelés után Piller csúsztatott kapura, de a kapus védeni tudott. Egy perccel később egy téves bírói ítélet utáni szögletből értek el gólt a vendégek, 0-1. Egy perc múlva Rohrbach lövése ment mellé. A 15. percben Piller távoli lövése szállt fölé. A 21. percben Bregócs J. lecsúszott beadását ütötte fölé a kapus, mégis kirúgás lett a vége. A 25. percben jobb oldali vendégakció végé egy éles lövés ment a kapu mellé. A 35. percben a kitörő Vöröst ütötték el a vendégvédők, a kiállítás elmaradt, de a 11-es nem, melyet Polczer T. biztos lábbal értékesített, 1-1. Három perccel később Szele szabadrúgását Vörös a kapus felett fejelte a labdát a hosszú sarokba, 2-1. A 40. percben középen vezetett akció végén Bozsoki lőtt mellé. Majd az utolsó percben bal oldali akció végén Bozsoki lövését lábbal védte a vendégek kapusa.

A második félidő elején is mi léptünk fel támadólag, mégis a 10. percben Nagynak kellett bravúrral hárítania egy vendég lövést. Majd három perc múlva egy szabadrúgást is ártalmatlanított a hazai 75-ös. Majd Jasinka fejelt a vendég kapus kezébe. Hullámzó volt a játék ebben az időszakban, mindkét csapat győzelemre játszott. A 14. percben Rohrbach beadását a vendégek kapusa csak üggyel-bajjal tudta hárítani. A 22. percben a vendégek egy védelmi hiba után egyenlítettek, 2-2. A 29. percben Nagynak kellett védeni, majd az ezt követő lövés mellé szállt. Ebben az időszakban a vendégek többet birtokolták a labdát. A 30. percben egy szabadrúgást Jasinka rossz helyre fejelt, a vendégek csatára a hosszú oldalról a kapuba fejelt, 2-3. A gólt követően Nagy kétszer is bravúrral védte meg kapunkat az újabb góltól. A 32. percben egy veszélyes vendégtámadás végén lőttek mellé a támadók. Egy perc múlva Vörös lőtt kapásból a kapu mellé. A 40. percben a kiugró vendégcsatár lövését ismét bravúrral védte Nagy. A 44. percben eldőlt a mérkőzés, a lesről induló vendégcsatár akadálytalanul tört kapura, és értékesítette a helyzetet.

Csapatunk 67. percig győzelemre állt a két osztállyal magasabban kvalifikált ellenfelével szemben, de (talán) a rutintalanságunk miatt nem sikerült a bravúr. De nincs szégyenkezni valónk, főleg az első félidei teljesítményünk miatt. Fel a fejjel, most már jön a bajnokság, ahol bebizonyíthatjuk, hogy a sok munka meghozza gyümölcsét.

Jók: NAGY; Rohrbach Hajrá Isztimér!!!