2009-2010-es szezon 15. ford.: Zámoly-Isztimér

Győzelem és bronzérem

Zámoly – Isztimér SK 1 – 2 (0-2)

Gól: Sarudi János; Piller Gábor

Isztimér: Nagy – Fekete; Szele; Polczer – Piller – Flórián; Jasinka; Rómann; Lőrincz (Gyarmati 73.p.) – Bozsoki; Sarudi

Kiváló futballidőben, jó talajú pályán került sor a mérkőzésre, melynek tétje az volt, hogy vendég győzelem esetén a bronzérem biztossá válik.

Az első percektől kezdve uraltuk a játékot, és mezőnyfölényben játszottunk, főként a középpályán volt ez szembetűnő. az 5. percben Jasinka 16 méterről lőtt nem sokkal a kapu mellé. A 9. percben Polczer szabadrúgását Piller fejelte mellé. A 13. percben Jasinka távolról emelt a kapu mellé. Három perccel később egy Lőrincz-Polczer baloldali akció végén utóbbi beadását Sarudi passzolta a kapuba, 0-1. Egy perccel később Róman ugratta ki Bozsokit, akinek a lövését kivágták a kapu elől. Újabb egy perc múlva Lőrincz beadását Piller ollózta gyengén kapura. A 20. percben Flórián gyengén lőtt 16 méterről, a kapus védeni tudott. A 36. percben Rómann beadását Jasinka fejelte kapura, de a kapus védeni tudott. A 39. percben Polczer beadását Piller élesen csúsztatta a kapuba, 0-2. Az első félidőben végig uralta csapatunk a középpályát, és helyenként jó játékkal megérdemelten vezet két góllal.

A második félidő első negyedórája lassú, körülményes játékkal telt, bár még így is uraltuk a mérkőzést, de sajnos helyzet nélkül. A 16 percben Rómann passzolt Flóriánhoz, aki azonban fölé emelt. egy perccel később egy keresztlabda után Lőrincz lőtt gólt, de a játékvezető (tévesen) les címén érvénytelenítette. A 18. percben a középpályán zavartalanul áthozták a labdát a hazaiak majd 15 méterről lőttek gólt, 1-2. A 20. percben Lőrincz, Sarudi, Jasinka akció végén utóbbi lövését védte a kapus. A 26. percben egy távoli szabadrúgást védett szépen Nagy. A 32. percben Piller lövését ütötte szögletre a kapus. Három perccel később 3 támadó, 2 védő szituációban Sarudi gyengén lőtt mellé. A 37. percben egy szép baloldali akció végén tévesen Polczert állították meg lesen. A 40. percben gyors egymásutánban előbb Gyarmatit, majd Rómannt, végül Pillert rúgják fel, de a játékvezető sípja néma maradt. Egy perc múlva Jasinka lőtt 18 méterről mellé. A 45. percben egy Sarudi-Gyarmati-Bozsoki akció végén utóbbi lövését védte a kapus.

Együttesünk megérdemelt győzelmet aratott, bár a második félidőre elfáradtak a játékosok, de így is fegyelmezett, taktikus játékkal szerezték meg a három pontot, és így harmadik helyet a bajnokságban.

Jók: Piller; Sarudi; Lőrincz; Polczer