2009-2010-es szezon 26. ford.: Isztimér-Ráckeresztúr

Győzelem a vizifociban!

Isztimér SK – Ráckeresztúr 3 – 0 (0-0)

Gól: Rómann János; Jasinka Mihály; Polczer Tamás s.l.: Rómann; Flórián; Lőrincz

Isztimér: Nagy – Fekete; Szele; Polczer – Piller – Flórián; Jasinka; Rómann; Lőrincz (Pánczél 75.p.) – Sarudi; Bozsoki

Teljesen felázott talajú pályán (mivel a mérkőzés előtt mintegy félórás felhőszakadás volt), irreális körülmények között kezdődött a mérkőzés.

A mérkőzésen nem lehetett arról beszélni, hogy melyik csapat a jobb képességű, mivel ez ilyen talajon nem derülhetett ki. Csapatunk megpróbált a nehéz talajon is játszani, így helyenként tetszetős akciókat vezettek, de sajnos különösebb eredmény nélkül, mivel vagy megállt a labda a vízben, vagy épp felgyorsult azon. Így az első félidő egyenlő erők küzdelmét hozta. Szünet után együttesünk eggyel nagyobb sebességre kapcsolt (a közben újra szakadó esőben is) ennek eredményeként a 65. percben Rómann lőtt higgadtan mintegy 10 méterről a kapus jobb alsó sarkába, 1-0. Két perccel később Sarudi futott el a jobb oldalon, de lövését a vendégek cserekapusa hárította. Majd nem sokkal később Polczer szögletét Jasinka juttatta a kapuba, 2-0, ezzel eldöntve a mérkőzést. A 76 perc környékén 11-est ítélt a játékvezető csapatunk javára kezezésért, melyet Polczer higgadtan lőtt a kapu bal alsó sarkába, 3-0. Együttesünk ebben az időszakban sorra alakította ki helyzeteit, de ezek sajnos kimaradtak. Majd a játékvezető a 80. percben a villámlások miatt félbeszakította a mérkőzést, majd két perc múlva le is fújta. A mérkőzést a pályán elért eredménnyel a Versenybizottság 3-0-al a javunkra igazolta.

Az irreális talajon játszott mérkőzésen a második félidőben nyújtott teljesítményünk miatt teljesen megérdemelten tartottuk itthon a három pontot.

Jók: Polczer; Piller; Jasinka