2009-2010-es szezon 20. ford.: Isztimér-DISE Pátka

Tovább tart a „pátkai” átok!

Isztimér, 2010. április 18. Isztimér – DISE Pátka 1 – 1 (1-0)

Gól: Bozsoki Gábor jv.: Makk L. sl.: Polczer

Isztimér: Nagy T. – Bregócs B., Szele, Polczer – Piller – Flórián (Fekete 80.p.), Jasinka, Szalai (Tóth 70.p.), Bregócs J. (Sarudi 75.p.) – Bozsoki, Rómann (Kádár 65.p.)

Végre kiváló futballidő, és ismét szép számú nézősereg fogadta a csapatokat az igazi rangadó keretében, melyen hazai győzelmet remélt a közönség.

A mérkőzés 6. percében Szalai beívelését Rómann perdítette kapura, de a kapus védeni tudott. Két perccel később Jasinka távoli lövése kerülte el a kaput mintegy két méterrel. A 10. percben Bregócs B. labdáját Bozsoki vette át kiválóan, majd a 16-os vonaláról kilőtte a jobb felső sarkot, 1-0.A 17. percben Polczer, Bozsoki, Jasinka volt a labda útja, melynek végén Jasinka lövésébe vetődött bele a kapus, majd Rómann lövése vágódott le a védőkről. A 20. percben vendégszabadrúgást hárít Nagy, majd az ismétlést is hatástalanítja. A 23. percben Bozsoki, Bregócs J., Rómann passzolgatás végén utóbbi beadását Szalai lőtte kapura, de a vendégek portása ismét hárítani tudott. A 27. percben egy hazai kontra végén Bregócs J. éles beadását vágták ki a védők. A 36. percben egy előrevágott labdát Jasinka fejelt le Rómannak aki, 100%-os helyzetben csúnyán fölé lőtt. Egy perc múlva egy lesgyanús vendég kontra végén csúnyán keresztbe hagyta el a labda a játékteret. A 40. percben Flórián, Piller, Rómann játszott össze, melynek végén utóbbi ballal 16 méterről a kapu mellé lőtt. A 44. percben Bozsoki nagy sprintet vágott ki, melynek végén lövését a kapus védeni tudta a rövid sarkon. A sok hazai helyzet ellenére csak egy gólos előnnyel fordulhattunk a szünetben, de mindenki bízott a sikeres folytatásban. A 3. percben Jasinka 30 méteres lövését védte a kapus. A 6. percben Rómann, Jasinka, Bozsoki volt a labda útja, de utóbbi fölé-mellé lőtt, nagy ziccer volt. A 10. percben egy szöglet utáni fejest védett Nagy. A 26. percben egy szép Flórián, Kádár, Bozsoki összjáték végén utóbbi nagyon gyengén lőtt kapura, a ziccert így védte a kapus. A 29. percben Piller 16 méterről gyengén lőtt a kapu mellé. Egy perc múlva Kádár ment el a jobb oldalon, veszélyes beadását kivágták a védők. A 32. percben egy 40 méteres vendég szabadrúgást csúsztatott az öt és felesről a csatár (az elmélázó védők közül) a kapuba, 1-1. A 36. percben Flórián, Kádár Tóth összjáték végén utóbbi pepecselt a 16-oson belül, így oda lett a helyzet. Egy perccel később Piller kevéssel csúsztat a kapu mellé. A 42. percben egy beadást előbb Bozsoki lőtt a védőkbe, majd Piller ismétlését védte a kapus. Az utolsó percben egy vendégtámadás végén Nagy védett lábbal.

Sajnos ismét megbosszulták magukat a kihagyott helyzetek, és immár a negyedik Pátka elleni mérkőzésünk végződött döntetlenre az elmúlt két bajnokságban. CSAPATunk még mindig nem tett le a bajnoki címről, de ehhez dolgozni kell tovább, és akkor sikerülhet.

Jók: Bregócs B., Szele, Piller