2009-2010-es szezon 17. ford.: Baracska-Isztimér

A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat!

Baracska, 2010.március 27. Baracska - Isztimér 3 – 2 (1-1)

Gól: Jasinka Mihály; Tóth Balázs kiállítva: Szalai (81.p.) s.l.: Sarudi; Bozsoki; Rómann; Piller; Szalai

Isztimér: Nagy T. (Gyarmati 86.p.) – Sarudi (Bregócs B. 46.p.), Szele, Polczer – Laczkó (Fekete 80.p.), Rómann (Tóth 58.p.), Jasinka, Piller, Flórián – Kádár (Szalai 73.p.), Bozsoki

Kiváló futball időben, elszántan készült első tavaszi idegenbeli mérkőzésére csapatunk, akiket mintegy tucatnyi szurkoló kísért el az összecsapásra. Az 4. percben egy rövidpasszos játék végén Flórián kissé hosszan kapta vissza a labdát. A 6. percben Rómann hosszú labdáját Piller továbbította Bozsokinak, akit a partjelező tévesen állított meg lesen. A 9. percben Piller távoli emelése a léc felett hagyta el a játékteret. A 14. percben egy Piller-Kádr-Bozsoki szép összjáték végén szögletre perdült a labda. A szögletnél Jasinka fejesét ütötte újabb szögletre a kapus, majd az ismételt szöglet után ismét a vendégek 7-ese fejelt kapura, ezúttal a kapus magához ölelte a labdát. A 23. percben egy hazai védő ütötte meg Kádárt, az esetet a játékvezető nem látta. A 26. percben egy előreívelés találta szabadon Jasinkát, aki mintegy 15 méterről a hosszú felsőbe vágta a labdát, 0-1. Két perc múlva Saurudi sodorta el a hazai támadót, sárga lap. A 31. percben Kádár passzolt Rómannhoz aki távolról emelt fölé. A 36. percben Jasinka távoli lövését védte magabiztosan a hazai hálóőr. A 40. percben Rómannt ütötte meg szándékosan egy baracskai játékos, melyért azonnal piros lapot kapott. Egy perc múlva egy lőrevágott labdát rúgott ki Polczer az alapvonalon túlra, a játékvezető szerint a csatár lábával együtt, 11-es (teljesen érthetetlen ítélet volt), Nagy jobbra vetődött, a labda pedig balra, 1-1. A második félidő első percében egy keveredés végén Jasinka nem jutott lövéshez. Az 5. percben Piller ballal alig lőtt fölé. A 9. percben a vendégvédelem asszisztált egy összjátékhoz, de a végén a labda elment keresztbe. Egy perc múlva Jasinka fejesét védte a kapus. A 13. percben Kádár indult meg a jobb oldalon, középre passzolt, ahol Jasinka lépett ki, de óriási helyzetben a kapusba lőtte a labdát. A szöglet után Bozsoki lövését védte a kapus. A 16. percben rövid passzos hazai játék végén Nagy védett magabiztosan. Egy perc múlva Kádár beadását Bozsoki lőtte kapura, szöglet lett a vége. A 21. percben egy távoli lövést ütött fölé a hazaiak portása. Egy perc múlva Laczkó lövését is ártalmatlanította baracskai 1-es. A 27. percben egy hazai beívelés után a gólvonalról vágták a labdát a léc alá a hazaiak. Egy perc múlva egy rossz csere miatt Szalai kapott sárgát. Ezután Nagy húzott le egy beadást. A 30. percben egy középpályán eladott labdára csaptak le a hazaiak, majd védőink nem tudtak tisztázni, így a csatár a kapuba emelt, 3-1. A 35. percben egy érthetetlen szituáció végén Szalai megkapta második sárgáját, mehetett zuhanyozni. Még ebben a percben nagy ziccerben mellé gurítottak a hazaiak. Majd egy perc múlva három csatár vitte a labdát két védőnkre, de az akció végén Nagy hárítani tudott. A 44. percben Gyarmati (aki először lépett pályára csapatunkban) hosszú kirúgása Bozsoki találta meg, akinek beadását Tóth passzolta közelről a hálóba, 3-2.

A mai mérkőzésre nagyon is igaz, hogy a focit gólra, és nem helyzetekre játszák. És sajnos az is elmondható, hogy együttesünkből ezúttal hiányzott az igazi tűz A mérkőzés képe alapján CSAPATunk nem érdemelt vereséget, de sajnos az első kiállítás és a jogtalan 11-es megfogta együttesünket, és semmi nem sikerült.

Dolgozni kell, hogy ezt a csorbát jövő héten hazai pályán ki tudjuk küszöbölni.

Jók: Jasinka, Piller