2009-2010-es szezon 14. ford.: Isztimér-Füle

Indul a bajnokság második félideje...

Isztimér, 2010.március 7.

Isztimér – Füle 2 – 1 (2-1)

Gól: Pánczél Sándor; Bozsoki Gábor Isztimér: Nagy T. – Sarudi (Szabó 60.p.), Szele, Polczer – Laczkó, Szalai, Jasinka, Bregócs J – Flórián – Bozsoki, Pánczél S. (Tóth 77.p.)

Metsző hideg, és játékra alkalmas pálya fogadta a téliesre fordult tavaszban a csapatokat.

CSAPATunk nem a legjobb összeállításban lépett pályára. Többen, különböző okok miatt hiányoztak (Piller G., Bregócs B., Kádár B, Janecz M., Szenner G., Vörös G., Fekete, Rómann) Ez a sok hiányzó nálunk erősebb csapatnak sem használt volna, de mint a mérkőzésen kiderült a játékosok mindent megtettek a siker érdekében, és bizonyították, hogy lehet rájuk számítani.

A vendégek kezdték a játékot. Az első negyedórában mezőnyjátékkal teltek a percek. A füleiek masszívan védekeztek, és többször a szabálytalanságoktól sem riadtak vissza, hogy megakadályozzanak bennünket a gólszerzésben. A 13. percben aztán villant a csapat: egy előrevágott labdára Bozsoki mozdult, de nem avatkozott játékba, hanem átlépte azt. Ezzel nagyszerű helyzetet teremtett Pánczélnak, aki fiatal korát meghazudtoló nagyszerű mozdulattal vitte el a labdát a védők mellett balra, és futtából ballal visszalőtte a labdát a hosszú sarokba. A nagyszerű helyzetfelismerés és kiváló végrehajtás eredményeként vezetést megszereztünk. 1-0 A középkezdést követően újra előjöttek védekezési hibáink, s az addig is többször hibázó védelmünk hibájából kerültek helyzetbe a vendégek, és ha már ott voltak, be is vágták az egyenlítő gólt. Kár volt ezért a figyelmetlenségért. 1-1 A két csapat ezután is gyűrte egymást, sokáig eredménytelenül. A játékvezető- bár szerintem a szabálytalanságok megítélésében nem tévedett sokszor- de a fülei játékosok és edzőjük (elsősorban a vele szemben tanúsított) minősíthetetlen viselkedését nem torolta meg kellőképpen. A hosszú percek mezőnyjátéka után a 34. percben a rendkívül agilisan játszó Pánczél hozta kihagyhatatlan helyzetbe Bozsokit, aki nem is hibázott. 2-1

A második félidőben mezőnyjátékkal teltek a percek. Védekezésünkbe több hiba is csúszott, de a vendégek ezekkel a lehetőségekkel nem tudtak élni. Mint ahogy mi sem, hisz többször jutottunk jó lövőhelyzetbe, de igazán veszélyt nem jelenttetünk. Annak ellenére sem, hogy ahogy teltek a percek, a füleieken látszott a fáradtság, több hiba csúszott a játékukba, sokkal többet szabálytalankodtak. Végül azonban sikerült megőriznünk minimális előnyünket és újabb szép sikert tudhatunk magunkénak. Nem érdemtelenül győztünk, bár nehezebben szereztük meg a fontos három pontot, mint ahogy azt előzetesen reméltük, de a játékosok előtt le a kalappal, és reméljük ez a győzelem egy szép tavaszi menetelés kezdete.

Jók: PÁNCZÉL, Polczer, Laczkó