2009-2010-es szezon 12. ford.: Isztimér-Sárkeresztes

Isztimér SK – Sárkeresztes 4 – 1 (2-1)

Gól: Janecz Márk (2); Jasinka Mihály (2) Jv.: Császár P. s.l.: -

Isztimér: Nagy – Fekete (Laczkó 82.p.); Szele; Polczer – Sarudi (Bregócs B. 46.p.); Szalai (Piller 51.p.); Jasinka; Bregócs J. – Szenner (Kádár 72.p.); Janecz; Bozsoki (Pánczél 80.p.)

Nagyon barátságtalan és hideg idő fogadta a mérkőző feleket, és a (az ünnep és a rossz idő ellenére) kilátogató nézőket, az újabb szomszédvár elleni mérkőzésen.

Az 5. percig kellett várni az első valamire való akciónkra, melynek végén Janecz kapott ragyogó labdát a bal szélen, lövése megpattant egy védőn, és a hálóban kötött ki, 1-0. A 9. percben egy védelmi hibát követően egyenlíteni tudtak a vendégek, 1-1. A 13. percben Szele bal oldali szabadrúgását Jasinka mindenkit megelőzve bólintotta a kapuba, 2-1. Egy perccel később szép adogatás végén Janecz lőtt mellé. A 17. percben Szenner szöglete után a kapura tartó fejest a kapus a felső lécre ütötte, nagy helyzet volt. A 19. percben 25 méteres szabadrúgásból Janecz emelt gyengén a kapus kezébe. A következő negyedórában mezőnyjáték folyt, némi hazai fölénnyel. A 35. percben bal oldali szabadrúgást Szalai végzett el, kiváló lövését a vendégek kapusa bravúrral szögletre ütötte. A 43. percben Szalai szabadrúgását jó helyzetben Bozsoki fejelte mellé.

A második félidő 5. percében Szenner lőtt mellé. A 8. percben szép adogatás végén Piller lőtt mellé. Egy perc múlva Janecz jobb oldali szabadrúgását jó helyzetben fejelte csatárunk a kapu mellé. A következő percben Szenner szabadrúgását vágták ki a védők, majd Bregócs J. lőtt a kapu fölé. Rögtön ezután Bozsoki vágta fölé a labdát. A 13. percben Janecz nagy helyzetben a kapu mellé gurított. A 17. percben Bregócs J. lőtt nem sokkal mellé. A 20. percben tűzijáték alakult a vendégek kapuja előtt, előbb Szenner lövése pattant mellé, beadását kifejelték, majd lövését védte a kapus. A 25. percben Bregócs J. ment el a bal oldalon, beadásából parázs helyzet alakult ki, sajnos eredmény nélkül. egy perc múlva Szenner beadása találta jó helyzetben Bozsokit, aki azonban gyengén mellé gurított. A 29. percben Fekete szép beadását Janecz vágta a hálóba, 3-1. A 36. percben előbb Polczer majd Piller lőtt elhamarkodottan a kapu fölé. A 41. percben Laczkó szögletét Jasinka bólintotta nagyszerűen a kapu bal oldalába, 4-1.

CSAPATunk megérdemelten – helyenként jó játékkal – nyerte meg a találkozót, melynek gólkülönbsége a vendégekre nézve hízelgő. Jogosan szólt a hidegben a taps és a „Szép volt Fiúk”!

Együttesünkre még egy nehéz mérkőzés vár a sötét lóként induló Ráckeresztúr otthonában, mely nem lesz könnyű, de kellő odafigyeléssel és akarattal meg lehet a három pont.

Jók: Bregócs J.; Janecz; Jasinka; Piller;