2009-2010-es szezon 10. ford.: Isztimér-Fehérvárcsurgó

Isztimér SK – Fehérvárcsurgó 1 – 4 (1-2)

Gól: Polczer Tamás (11-ből) Jv.: Tóth II. L. s.l.: Szele; Szalai; Polczer

Isztimér: Nagy – Bregócs B.; Szele; Polczer (Sarudi 84.p.) – Flórián (Laczkó 65.p.); Piller (Fekete 78.p.); Jasinka; Bregócs J. – Bozsoki; Szalai (Szenner 33.p.); Janecz (Pánczél 81.p.)

A nem túl jó időjárás, és a két egymást követő vereség ellenére ismét szép számú nézősereg fogadta a szomszédvárak rangadójának résztvevőit.

A mérkőzés 2. percében Bozsoki jó helyzetben lőtt mellé. A 7. percben egy vendégszöglet után a kapufára fejelték a labdát, nagy helyzet volt. Ennek ellenére az első tíz perc mezőnyjátékkal telt, kevés helyzettel. Negyedóra elteltével az látszott, hogy nagyon akart csapatunk, de sok hibával játszottunk. A 20. percben góllá érett a vendégek mezőnyfölénye, a csatár jobbról, szinte az alapvonalról lőtt a hosszú sarokba, 0-1. Egy perc múlva rosszul jött ki kapujából Nagy, ütközött Bregócs B-vel, de a csatár az üres kapu mellé lőtt. Újabb egy perc múlva egy jobboldali lecsúszott beadás hullott a hosszú sarokba, 0-2. A 28. percben Jasinka belőtt labdáját Bozsoki jó helyzetben mellé fejelte. A 38. percben a vendégek lesről szereztek egy újabb (érvénytelen) gólt. A 40. percben Szenner beadását Janecz jó helyzetben a felső lécre fejelte. Egy perc múlva Janecz szögletét Bozsoki jó helyzetben, az elé vetődő védőbe rúgta. Az ismételt szöglet után kezezés miatt 11-est ítélt a játékvezető, a hevesen reklamáló vendégek tiltakozása ellenére. A büntetőt Polczer higgadtan lőtte a kapu bal oldalába, 1-2. Viharos első félidőt láthattunk több vendégtámadással, és sok hazai hibával.

Vehemensen kezdtük a második félidőt, az első 10 percben nagy mezőnyfölényben, és jobban játszottunk, mint az első játékrészben, sajnos eredmény nélkül. A 10. percben Polczer ment el a baloldalon, lövése-beadása alig ment el a kapu mellett. Nyomás alatt tartottuk a vendégeket, de sajnos eredmény nélkül. A 12. percben Nagynak kellett szögletre ütnie egy lövést. Egy perc múlva egy szabadrúgást védett Nagy. A vendégek lábra kaptak, nálunk több alapvető hiba jött elő mind védekezésben, mind támadásban. A 23. percben Szenner nagyszerű átadása Janeczet találta nagy helyzetben, de 8-asunk a kapusba lőtte a labdát. A 29. percben jó helyzetben Piller lőtt mellé. majd az ismétlés sajnos nem sikerült jól. Az ellentámadásból – melynek végén Laczkó hibáját kihasználva – a vendégek megszerezték harmadik góljukat, sajnos ezzel eldőlt a mérkőzés, 1-3. A 42. percben Pánczél veszélyes lövésszerű beadását védte a vendégek kapusa. A 44. percben egy előrevágott szabadrúgásnál elaludt a hazai védelem, és így a vendégcsatár akadálytalanul passzolta a labdát a kapuba, 1-4. az utolsó percben egy vendégtámadás végén nagy helyzetben a kapufán csattant a labda.

A vendégek győzelme ilyen arányban is megérdemelt volt szétesően játszó CSAPATunk ellen, mely mély gödörben van. Ebből csak egy módon lehet kilábalni: edzéseken mindent meg kell tenni azért, hogy jövő héten egy győzelemmel ismét a jó útra lépjen az együttes, és elinduljon felfelé.